Saydaaa Saydaaa
  • 20-11-2020
  • Mathematics
contestada

A package of twelve party hats costs $3. What is the unit price per hat

Respuesta :

miabridle7
miabridle7 miabridle7
  • 20-11-2020

Answer:

.25 cents, per Party hat

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A cylinder has a diameter of 6 cm and a height of 3 cm. What is the surface area of the cylinder? Enter your answer, in exact form, in the box.
Select the correct answer. Which value of x makes the equation true?
why didnt Harriet Tubman free her husband?​
1500 torr is how many kPa
Vitamins can readily be destroyed during processing because they ________. a. are precursors. b. contain nitrogen c. are organic d. support growth e. support di
One of the key underpinnings of public choice analysis is the assumption that politicians and bureaucrats make political decisions based on self‑interest, just
Customer value marketing to a “green” customer would likely include ______. changing the product to make it better than the competitor’s promoting products with
What is the name for the amount by which government spending exceeds government income?
What specific DNA feature of the sickle cell mutation allowed us to distinguish between the HbA and HbS alleles
What goals did the united states achieve by fighting in korea?.
ACCESS MORE