steveanh12
steveanh12
21-08-2016
Mathematics
contestada
a 9-kg of mangoes for 12$_____per kg
Respuesta :
WorldlyGlass49
WorldlyGlass49
21-08-2016
If 9kg costs 12$, then a single kg costs around 1.3$
This is done with a simple proportion
9 : 12 = 1 : X
x = 12/9
x = 1.33
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
the invention of the _______ by ______ made ______ the dominant crop in the south.
what the purpose of ww2? answer that question if u want, but tell me a joke or your song
BRAINLY AND 100 PTS!!! PLZ HELP ME!!! 1. Find the volume of an object with linear sides or a common geometric shape. These supplies are needed: a metric ruler a
What is the name of the ray that is opposite op?
What number has 3 hundred thousands, no hundreds, 5 more thousands than hundreds, 3 more ones than thousands, 4 fewer tens than thousands, and no ten thousands?
A rhombus has an area of 440m ^2and a base of 22 m. What is its height?
WHO EVER GETS IT RIGHT GET BRAINLEST What is the difference? −43−(−18) Enter your answer in the box.
evaluate the expression 2(4y+5y)if x=2 and y=1plsss answer
PPPPLLLLZZZ HELP ASAP!!!!!!!!! 45 POINTS!!!!! AND IF YOU DON'T KNOW THEN PLZ DON'T ANSWER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! And plz answer all 5 questions!!!!!!!!!!! In
What’s is the value of the square?
ACCESS MORE