shaunalab shaunalab 28-11-2017 Mathematics contestada A baker buys 19 apples of two different varieties to make pies. The total cost of the apples is $5.10. Granny Smith apples cost $0.25 each and Gala apples cost $0.30. How many of each type of apples did the baker buy?