Seudónimo Seudónimo
  • 01-12-2014
  • Mathematics
contestada

what is the cost per unit

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 01-12-2014
The cost per unit is

(cost for the whole batch of units) divided by (number of units in the batch)
Answer Link

Otras preguntas

The product of a binomial and a trinomial is x 3 3 x 2 − x 2 x 2 6 x − 2. Which expression is equivalent to this product after it has been fully simplified?.
Why was the royal proclamation significant for the First Nations people who live in Canada
What triggers erythropoietin (epo) release that leads to the production of new red blood cells?.
Petra Kelly wrote, "Nonviolence is stronger than violence." This sentence includes ________________________. A) a correctly punctuated direct quotation B) a cor
I don’t really understand but you don’t need to help lol
find the selling price original price: $16.95 discount: 54% tax: 4%
2. What is the GPE of a 3 kg ball that is 2m above the floor?
The first pentagon is dilated to form the second pentagon. Drag and drop the answer to correctly complete the statement. The scale factor is Response area. 0.5
The perfect squares from $1$ through $2500,$ inclusive, are printed in a sequence of digits $1491625\ldots2500.$ How many digits are in the sequence
EASY POINTS PLZ HELP The mean age of 5 people in a room is 38 years. A person enters the room. The mean age is now 39. What is the age of the person who entered