oregonfox28owzy9t oregonfox28owzy9t
  • 28-09-2017
  • Mathematics
contestada

​Yesterday,Jack drove 39 and one half.He used 1 and one fourth gallons of gasoline. What is the unit rate for miles per​ gallon?

Respuesta :

hylandbrooke2
hylandbrooke2 hylandbrooke2
  • 06-10-2017
39.5/1/25=31.6
...........
Answer Link

Otras preguntas

John had $21 to spend on 2 notebooks. After buying them he had $13. How much did each notebook cost?
which of the following is a strong post-reading strategy? a. move on to new reading right away b.come up with questions to ask c.instantly a large and healthy m
The area of a square karate mat is 626 ft. How would you find the length of each of its sides?
What is one of the differences between the erosion of riverbeds and the erosion of glaciers? The riverbed erodes into an L-shaped valley, whereas the glacier e
What are the 2 types of anerobic respiration
What is the last major step of writing an essay?
In its simplest form, Reaganomics stated that if you put more money into the hands of consumers, they will it.
Look at the graph. What would be an example of a social cost stemming from this data? More deaths mean more disease in the population. More deaths mean more b
What is a collection of tissues which does a certain job within a living thing? A. cells B. tissues C. organs D. organ systems
Part B: Solve 2a − 5d = 30 for d. Show your work. (6 points)