UNICORNANDCAKE
UNICORNANDCAKE UNICORNANDCAKE
  • 27-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ayesha bought a 24-pack of lip gloss for $17.04. What is the unit cost per tube of lip gloss?
A.
$0.71
B.
$8.52
C.
$2.84
D.
$1.42

Respuesta :

daileyshontia daileyshontia
  • 27-09-2017
C...................................................................................................................................
Answer Link
JoSe7968200
JoSe7968200 JoSe7968200
  • 27-09-2017
You divide 17.04 by 24 and you get 0.71
Answer Link

Otras preguntas

Molly swam a first lap in 1.45 minutes and a second lap in 1.3 minutes. It took Molly minutes to swim both laps.
define universal gravitational constant?​
Why are the Kukish languages so unpopular?
Justin chooses a function so that when he uses the number 7 as an input, the output is 20. Which function could he use? A. f(x)=2x+5 B. g(x)=x^2-19 C. h(x)=
I cant seem too figure this out
Help me please please
Justin is going to invest $90,000 and leave it in an account for 19 years. Assuming the interest is compounded quarterly, what interest rate, to the nearest hun
If Mark were your coworker, what important aspects of the situation would you want to keep in mind when offering advice and strategies to him? Why do you think
Subtract. 113−6 Enter your answer as a simplified mixed number by filling in the boxes.
/ X The doctor has advised me to take good care of my health​