parrisanaria2 parrisanaria2
  • 02-02-2024
  • Mathematics
contestada

A package of 24 water bottles is on sale for $6. How much does each water bottle cost?

Respuesta :

idouge7 idouge7
  • 02-02-2024

Answer:

find it out yourself

Step-by-step explanation:

]

Answer Link

Otras preguntas

What's 0.000 26 in scientific notation ?
which union tactic caused the most damage to the South's economy during the civil war
How does the voltage applied to the electric motor affect the coil's number of rotations and its rotational direction
Name one way the circumference and area of a circle are the same and one way they are different
A fleece top costs $34.00. It is on sale for 1/4 off. What is the sale price?
Math BRAINLIEST experts please Help !!!
PLEASE HELP QUESTION 14 Use 3.14 for pi. Find the area of the figure round to the nearest hundredth if necessary:
Why did thomas edison invent the movie camera?
xpress each ratio as a unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary. $3 for 6 cans of tuna a. $1.25/can c. $2.00/can b. $18.00/can d. $0.50/can
Julia no puede pensar
ACCESS MORE