Chatalife6 Chatalife6 28-04-2017 Mathematics contestada xpress each ratio as a unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary. $3 for 6 cans of tuna a. $1.25/can c. $2.00/can b. $18.00/can d. $0.50/can