According to the attached...
the possibility of have two odd numbers is 9
and
the total outcomes form rolling two number cubes is 36
So
the probability of rolling two odd numbers when two number cubes are rolled = 9/36 = 1/4 = 0.25 = 25%
I hope that
helps!