Info in figurePlease select either A,B,C, or D at the end.

1. Identify the given
• Number of particles in Cu = 6.73x10^24
• Number of moles= x?
• We know that 1 mole of copper = 6.023 x 10^23 atoms
2. Calculate moles
number of moles = 6.73x10^24 /6.023 x 10^23
= 11.179
≈11.18 moles of Cu