Respuesta :

time = Distance / speed

Distance = 4.5 miles

Speed = 12.5 mph

replacing:

Time = 4.5 m / 12.5 mph = 0.36 hours.

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico