Mrs. Eaton sometimes makes her melon salad for special events.



​When she made it a couple months ago, she used 22 kilograms of honeydew melon and 22 kilograms of watermelon, which cost her \$ 4$4.

​Today, she used 11 kilogram of honeydew melon and 22 kilograms of watermelon, spending a total of \$ 3$3 on the melons.



​Assuming that the prices of the melons haven't changed, how much does a kilogram of each type of melon cost?