Skirty
Skirty Skirty
  • 27-01-2022
  • Mathematics
contestada

A 6-pound bag of potatoes costs $6.48. What is the unit price?

Respuesta :

aaronverley04290555
aaronverley04290555 aaronverley04290555
  • 27-01-2022

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

An Oxygen atom Isotope has an overall charge of -1. How many electrons does it have?
Men and women may be paid different wages under the Equal Pay Act when payment is made pursuant to a _____.
log(AsqrootB) + log(A^5 ) =
solve the proportion (someone pls help)
help pls its due tomorrow ill give brainliest
Delivery is... A. the way the author or speaker conveys the message B.the pace that a speaker uses in a persuasive speech C.the method of communication the audi
On a number line, the directed line segment from Q to S has endpoints Q at â€"8 and S at 12. Point R partitions the directed line segment from Q to S in a 4:1 r
hello can someone help me on this question
3 new laws to help the country
i will be asking multiple questions (true or false ) you can just tell me which ones are true and which ones are false 4 is 10 times as much as 0.4 0.05 is 10