4300259249
4300259249
18-11-2021
Mathematics
contestada
answer the three questions pls
Respuesta :
noahb614
noahb614
18-11-2021
If you divide the cost by the ounces, that will be the unit rate.
3.60 divided by 12 is 0.3 or 30 cents. 5 divided by 20 is 0.25 or 25 cents. 6.40 divided by 32 is 0.20 or 20 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
Which triangle would be most helpful in finding the distance between the points (-4, 3) and (1,-2) on the coordinate plane? Y +Y O Intro 7 x O X X Done O
3. Write the equation of the line, in slope - intercept form, that goes through the given points: ( - 1, - 5 ) ( 0, 1 )
what are the roots of x cubed - 7*x squared + 13x-6
Are fish considered a sustainable resource? Explain.
What is the force in the equation, F=ma?
Question 1 of 29 Which of the following is a characteristic of the repeating shapes in a tessellation? O A. Shapes cannot have spaces between them. ► OB. Shapes
Identify the transformation that carries the figure onto itself? A) reflect across the line y= 2 and rotate 90 clockwise about (2,4) B) reflect across the line
Write the write the equation of the line in slope intercept form that passed through (-8, -1) and is parallel to y= -1/4x +9
Subtract 6(x^2-xy) from 3x(x-y)
is 3x-2(-3) equivalent to 3x+6?
ACCESS MORE