ruby1880 ruby1880
  • 16-09-2021
  • Mathematics
contestada

Bob is paying for music lessons for the
month. The original price of the lessons is
$113, and the sales tax is 6%. Additionally,
Bob wants to tip 25%. What is the total
price Bob will pay for the lessons?

Respuesta :

spongebog spongebog
  • 16-09-2021
Find out the percent of 6 and 25 combined then adds 113 to it then u have ur answer
Answer Link

Otras preguntas

Points of intersection??? a)x^2+y^2=5 x-y=1 b)y=x^3-4x y=-(x+2) c)y=x^3-2x^2+x-1 d)x=3-y^2 y=x-1
What serious difficulties did the Virginia colonists face from the moment they landed?
How would using a number line to find the sum 2+5 be different from using a number line to find the sum -2+(-5)?
What is the answer for $7.96 for 5 pounds ??
I am trying to figure out how to convert the repeating decimal of 4.54 into a fraction. Can you please help me?
Why were early people able to use the Bering Land Bridge
how to write 32,005,008 in word form
100 is 1/10 of what?
What would happen to the brightness of the bulb in the following circuit as I increase the resistance of the variable resistor? Explain your answer
How do I find the unit rate of $7.96 for 5 pounds?
ACCESS MORE