Seudónimo Seudónimo
  • 16-12-2016
  • Mathematics
contestada

how many 3/16 Pound serving of fish are there in a package containing 9/14 pounds of fish write and solve an equation simplify the quotient

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-12-2016
9/14 ÷ 3/16 = 24/7 or 3 3/7
Answer Link

Otras preguntas

What does 2.365×12.4 equal ?
John constantly need
¿Necesitas relajarte?
List several ways in which geographers study the earth.
2.4 kg convert to cg
It takes Shelly about 25 min to walk to her grandmother’s house. She figured that she spent a total of 7 h and 30 min walking back and forth to her grandmother’
It costs $19.20 for a pack of 8 padlocks. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Witch nation is a world leader in desalination projects
Your cell phone plan costs ​$24..99 per month plus ​$0.17 for each text message you send or receive. You have at most ​$32.00 to spend on your cell phone bill.
how to use drawbacks and counterpoint in a sentence