yomama1611
yomama1611 yomama1611
  • 20-06-2021
  • Mathematics
contestada

Still trying to understand this help

Still trying to understand this help class=

Respuesta :

Cathi Cathi
  • 20-06-2021
Start. With 4 divided by 5. =. .80. They cost 80 cents an ounce.

The second part is 1 divided by .80. = 1.25 ounces.
Answer Link

Otras preguntas

Who can be granted U.S. Citizenship
Carefully read the following sentence: “Although the curators disagreed in the beginning, they finally agreed to place the oil painting by Renoir alongside the
All the information necessary for growth, development, and eventual reproduction of sexually reproducing organisms is present in (1) sperm cells, only (2) egg c
Which statement explains why low temperature and high pressure are required to liquefy chlorine gas? (1) Chlorine molecules have weak covalent bonds. (2) Chlori
Which substance is an Arrhenius base? (1) KCl (3) KOH (2) CH3Cl (4) CH3OH
Are stars really planets?
is 'where winters are long and hard" an adjective clause
how we use math in construction?
is it easier to subtract when the numbers are written above and below each other? explain your answer.
During the __________era in U.S. business history, the primary function of the Pillsbury Company was to mill quality flour.