apokibunnyavatar
apokibunnyavatar apokibunnyavatar
  • 18-05-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE ANSWER STRAIGHT AWAY

PLEASE ANSWER STRAIGHT AWAY class=

Respuesta :

Artemis1507
Artemis1507 Artemis1507
  • 18-05-2021

Answer:

The 4 packe is better value.

Ver imagen Artemis1507
Answer Link
elikasutton
elikasutton elikasutton
  • 18-05-2021

Answer:

The 4 pack has better value.

Step-by-step explanation:

To find the toilet roll price, divide by the number of rolls.

2.04 ÷ 4 = 0.51

4.68 ÷ 9 = 0.52

0.52 > 0.51

So, the 4 pack has better value.

Have a wonderful day! :)

Answer Link

Otras preguntas

what will Arturo most likely say next?​
Which of the following trends has been observed in the world population in terms of aging? A) As nations have advanced economically, birthrates have increased i
What is the common factor in the American Revolution and Civil Rights movements in their treatment of theaters?
IfA = i +3j -2K and B=4i-2j+4kFind (2A+B).(A-2B)​
What is a digital citizen
A 12 pack of soda cost $3.25 What is the unit price
plz answer its a hurry​
Mr. and Mrs. Nelson are going to build a new home. They need to have working drawings of their house plans created by a design firm. They will choose between Ro
What is the mean medium and mode of $0.99,$0.99,$1.49,$1.49,$1.49,$1.99,$1.99,and$2.49
Can u help me on the mystery sequence hidden in the dominoes
ACCESS MORE