cassidysoares12 cassidysoares12
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

A 12 pack of soda cost $3.25 What is the unit price

Respuesta :

JamSandwitch
JamSandwitch JamSandwitch
  • 26-08-2020

Answer:

About $0.2708 per unit ' each can '.

Answer Link
Ihereforfreeanswerz
Ihereforfreeanswerz Ihereforfreeanswerz
  • 26-08-2020

Answer:

$.27

Step-by-step explanation:

$3.25 / 12 = 27

Answer Link

Otras preguntas

where did the first military engagement take place near?
When 23 is subtracted from 4 times a certain number,the result is 49 .What is the number?
Select the word that best completes the sentence: Poe's stories are often read on Halloween because they _______________ a scary mood. evoke forsake suppres
Which letter correctly identifies the labeled structure within the animal cell
A __________ refers to one or more central cities and their surrounding suburbs that dominate the economic and cultural life of a region.
According to the following map showing how much renewable energy is used by the countries of Europe, which of the following countries utilizes the highest amoun
What is the solution to w - 9 = 15?
WILL REWARD WITH 99 POINTS WILL GIVE BRAINLIEST FOR CORRECT ANSWER!!! A hollow crystal ball is made of glass that is 3 centimeters thick. The ball has a radius
The area of a rectangle is 52 m2 , and the length of the rectangle is 5 m less than twice the width. find the dimensions of the rectangle.
A summary of patrick henry's speech to the second virginia convention would include __________.