abeleyoungerfe
abeleyoungerfe abeleyoungerfe
  • 27-04-2021
  • Mathematics
contestada

The price of 4 pounds of grapes is $8.40 What is the price of 1 pound of grapes.

Respuesta :

potatobot201
potatobot201 potatobot201
  • 27-04-2021
It would cost $2.10 for 1 pound of grapes
Answer Link
Lunywolfmoon
Lunywolfmoon Lunywolfmoon
  • 27-04-2021

Answer:

$2.10

Step-by-step explanation:

8.40÷4=2.1

Therefore, the price for 1 lb of grapes is $2.10.

Answer Link

Otras preguntas

The most important step for preventing cardiovascular disease is to live a healthy lifestyle. user: which of the following is not an example of an anaerobic exe
use the numbers on the tiles to write the differences. then write the next fact pattern
Rock and roll developed out of which musical tradition? a. rhythm and blues b. blues c. folk d. tin pan alley
what specific activities does articl3 of the constitution of 1917 outlawin mexican revolution
Which expression is equivalent to 3sqt 216x^3y^6z^12 6xy^2z^4 18xy^3z^6 36xy^2z^4 72xy^3z^6
Which of the following statements best describes the relationship between colonization and slavery in the 16th century?
Which best describes timbuktu and its importance to the mali empire?
What were the expectations if you were a baker in ancient Egypt???? PLS PLS PLS HELP IM DESPERATE
Initially, settlers in Maryland could elect a representative assembly, but they could not
State a conclusion that seems reasonable. You eat a new kind of fruit and suffer from hives for the first time in your life. A week later, you try the fruit a