Respuesta :

JnAtwl
By dividing the $ amount by the number of packs you will find the price per pack. For example:

$2.50 ÷ 1 pack = $2.50
$4.00 ÷ 2 packs = $2.00

This calculation would tell you which is the best deal.
ACCESS MORE
EDU ACCESS