BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Which story element most closely belongs to Gothic literature? A. Frankenstein's description of the artful and beautiful Elizabeth B. Frankenstein's visi
How did constantine became emperor of the Roman Empire?
Which phrase describes the way George Washington kept his small army together during the early years of the American Revolution
A restaurant offers delivery for their pizzas. The total cost is a delivery fee added to the price of the pizzas. One customer pays $25 to have 2 pizzas deliv
Is the four noble truths and eight fold path sacred?
the line that passes through 8,5 & 1,5
Most people prefer to pay health insurance premiums rather than pay out-of-pocket for medical expenses because people are cautious and believe they are less lik
Which pronoun best fits this statement: Teresa decide traer su hámster a la escuela. _____ es muy atrevida. Usted Él Ella Tú
A survey showed that 82% of youth most often use the Internet at home. What fraction of youth surveyed most often use the Internet somewhere else?
what is 11/6 as a mixed number