szcuster szcuster
  • 27-03-2021
  • Mathematics
contestada

Apples cost $2 each, while bananas cost $3 each. Maria purchased 10 fruits in total and spent $22. How many apples did she buy?

Respuesta :

futrellnadia90
futrellnadia90 futrellnadia90
  • 27-03-2021
mary bought 8 apples
Answer Link
fiercemines
fiercemines fiercemines
  • 27-03-2021
8 apples Mary purchased
Answer Link

Otras preguntas

Which method would be important to use while writing
Is wind and breeze the same?
How much power is required to do 40 J of work on an object in 5 seconds
Fill in the blank with the correct form of the verb "etre." elle ____ intelligente.
the virginia plan contains the main features of the federal government today including
What impact did the Dred Scott decision have on Congress’s efforts to find compromise and avoid war? What impact did it have on slaves and free blacks?
Which mixture can be classified as a heterogeneous mixture? a. steel b. iron c. 14 karat gold d. salad dressing
Lisa says that 43 is a 2-digit odd number that is composite.is he right?explain
can ideas be elusive or can it not
Nouns ending in y preceded by a vowel form their plurals by adding?