buuterlol buuterlol
  • 17-03-2021
  • Mathematics
contestada

a 3-yard roll of brown paper costs $1.14.What is the unit price HELP PLEASE

Respuesta :

lenoxfir lenoxfir
  • 17-03-2021

Per 1 yard the cost would be $0.38. Not sure what unit you need it in, but thats the answer in yards.

Answer Link
lpvandonk
lpvandonk lpvandonk
  • 17-03-2021

Answer:

0.38 or 38 cents

Step-by-Step:

1.14 divided by 3 is 0.38

Answer Link

Otras preguntas

what is the percent value of 5/8​
Graph each piecewise function. Then Identify the properties.
Translate this phrase into an algebraic expression. 10 increase by twice Gail's age. use the variable g to represent Gail's age​
Assume that you’re the director of one of the corporations listed below and have been presented with the business opportunity described in the scenario. Would
at sea level a kilgogram weighs approximately ?
PLEASE HELP!!! NEED THIS DONE OR I FAIL MY CLASS!!!!!! I WILL GIVE AS MANY POINTS AS NEEDED JUST PLEASE NEED THIS DONE BY TOMORROW For this assignment, you can
10 points and brainliest! Acid, atomic number, base, buffer, chemical bond, chemical reaction, covalent bond, crystalline, ionic bond, isotope, matter, neutron,
if you need to leave the dinner table what do you say ​
The area of the shape is ___ square meters
Which cannot be separated into similar substances