DaAbaudiestey DaAbaudiestey
  • 16-11-2016
  • Mathematics
contestada

Between $4.40 for 20 oz of cereal and $3.68 for 16 oz of the sane brand eitch is the better buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 16-11-2016
The better buy is $4.40 because it costs only 22 cents per ounce while $3.68 costs 23 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Help please guys thanks
PLEASE HELP! I'LL GIVE BRAINLIEST:) The center of the circle whose equation is (x + 2)² + (y - 3)² = 25 is (2, -3) (2, 3) (-2, 3)
What was one major similarity between Charles I and Catherine the Great
Assume that there are four consumers A, B, C, and D, and the prices that each of them is willing to pay for a glass of lemonade is, respectively, $1.50, $1.20,
Mr. Powell rents a storage space that is 7 feet high, 5 feet long, and 4 feet wide. How many containers, each one cubic foot in volume, can Mr. Powell fit into
Is the rate of change of the function 5? help pls :')​
Help: Find the equation of a line in y = mx + b form given two points (1, - 4) and (-2, -3)
please hlep me its ixl
Calculate interest amount forR3000 10%p.a paid out every 6months
The outbreak has rebounded in at least 30 US states in recent weeks, with the three most populous states -- California, Texas and Florida -- seeing a surge in n
ACCESS MORE