moriahslime moriahslime
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Math work...HELPPPP!

Math workHELPPPP class=

Respuesta :

Ekkie
Ekkie Ekkie
  • 04-02-2021
1/6 unit- 4
1/8 unit- 3
Answer Link
expresslmnop
expresslmnop expresslmnop
  • 04-02-2021
1/6 of 24 = 4
1/8 of 24 = 3
Answer Link

Otras preguntas

can you guys help me please!
The cost of 10 donuts and 2 cakes is the same. If the cost of 3 cakes and 5 donuts is $8, find the cost of a cake.
The system of equations Y equals -1/5 X -6 and Y equals negative 2X +3 is shown on the graph below
1 kilogram of flour costs 80.00, calculate the number of kilograms in a bag is sold for 4,000.00 ​
If the H3O is 4.950 x 10-12 what is the ph?
I really need help please
Enter the word that correctly completes the sentence. El _____es un animal que podemos montar. Hay de muchos colores: blancos, cafés, negros, café con blanco. E
What are developed countries according to World Development Report?​
Which of the following options could represent a possible set of interior angles of a triangle? 45°, 105°, and 120° O 60°, 150° and 150° 15. 35 and 40 35. 65, a
how did bantu education affected the educational system of black south africans?​