rirnrnnejejennens929 rirnrnnejejennens929
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Explain answer !!

Will give brainlst

Explain answer Will give brainlst class=

Respuesta :

ppjahagi
ppjahagi ppjahagi
  • 04-02-2021

Answer:

They bought 6 snack bags and 5 bottles of water

Step-by-step explanation:

2.5 * 6 = 15

1 * 5 = 5

Total items = 11

Total price = $20

(Double check might be incorrect)

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME PLZZ I NEED HELP WITH THIS!!
I really need help on this. Use the graph and the translation (x,y) → (x + 4y + 2) to answer parts a and b below. a. Enter the image of each vertex as an order
A car has positive acceleration. What information can you infer from this? The car is changing direction. The car is speeding up in the same direction as it i
Suspense is a feeling of excitement or anxiousness about what is going to happen next. Which of these stories creates a stronger feeling of suspense with its en
Tyler’s grocery receipt shows a charge of $0.25 for every apple he purchased. Let g represent the amount on the grocery receipt. Let a represent the number of a
Which of these triangle pairs can be mapped to each other using a reflection and a translation? Triangles LRK and ARQ are connected at point R. Triangle L R K i
Please help, I need help
URGENT! PLEASE SOMEONE HELP THIS IS A WEEK LATE AND I WILL GIVE BRAINLIEST IF U ACTUALLY ANSWER!! Write 5 reasons Americans should have free health care (from a
Find the unit rate in decimal representation $150 for 22 ft.²
Erin's family has completed 70% of a trip. They have traveled 35 miles. How far is the trip?