makaylac makaylac
  • 31-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the cost of 5 gallons of orange juice at the rate of $1.50 per quart

Respuesta :

koolkid98
koolkid98 koolkid98
  • 31-10-2016
7.50 is the cost hope i helped :)
Answer Link
kaitlynalba kaitlynalba
  • 31-10-2016
4 quarts to a gallon equals 20 quarts times 1.50 is $30
Answer Link

Otras preguntas

Of all the reasons to build offshore wind farms,which scientific reasons make the most sense to you
When you divide 7.7 by 700 how many decimal places will the quotient have?
Marsha is buying salt and sand for defrosting her driveway. The salt cost $4 per bag, and the sand cost $10 per bag. She wants to buy at least 5 bags of sand an
simplify √49^8 A. a√24.5 B. 7a^8 C. 7√5a^8 D.7a^4
The North East was the region most opposed statehood of Missouri as a slave state due to
solve f(x)=x²+7x+12/-x²-3x+4
What happens if u slow water molecules down
41.073 round each number to the place of the underlined digit. The underline number is 0
____ las reuniones del club de fotografía?SabesAsistes aParticipas (wrong)Vuelves
Please help on this one
ACCESS MORE