hannahluis8 hannahluis8 29-01-2021 Mathematics contestada The grocery store is having a deal on two types of apples. Fuji apples are $6 for 4 apples. Gala apples are $8 for 5 apples. Find the price per apple for Fuji apples and Gala apples. Which deal is better?