ozzysmith80 ozzysmith80
  • 27-01-2021
  • Mathematics
contestada

jeremy purchased 8 sharpie narkers for n dollars. type an algebraic expression to find the cost per marker​

Respuesta :

myaalsaidi
myaalsaidi myaalsaidi
  • 27-01-2021

Answer:

c=cost per marker

c·n=8

i can't do anything further than this because you didn't give enough information.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following describes Marcus Garvey's philosophy about race and economics? Garvey called for blacks and whites to work together to improve Ameri
i need help plz pt.2​
A store is having a sale on walnuts and chocolate chips. For 3 pounds of walnuts and 5 pounds of chocolate chips, the total cost is $20. For 6 pounds of walnut
Solve the inequality. 5 - 4x > 3x - 9
List the three guiding principles of India’s foreign policy.
what revolutions were caused by a reaction by a reaction absolute authority
How many 8 inch pieces can you cut out of 9 3/4 ft of ribbon?
What type of poetry is “The Bat-Poet”?
At joe’s cafe one cup of coffe and 3 donughts cost 2.80 and two cups of coffee and two doughnuts cost 3.20 you may find it helpful to use this diagram that was
Which lines are parallel? A) n and l B) n and k C) j and k D) j and n
ACCESS MORE