evelynngordon8
evelynngordon8 evelynngordon8
  • 01-01-2021
  • Mathematics
contestada

Mr. Deveney bought 4 DVDs for $25.20. What was the price per DVD?

Respuesta :

arrontekamila
arrontekamila arrontekamila
  • 01-01-2021

Answer:

$6.30 per DVD

Step-by-step explanation:

25.20/4= 6.3

Answer Link

Otras preguntas

✎Question:Amirah is 4 years elder than Priya and Shirley is 2 years younger than Priya. If the sum of their ages is 47, find their respective ages ✔​
३.रात में घूमने वाला write one word substitute ​
Complete the table of values for y = x2 – 2x. (2 marks) x – 2 -1 0 1 2 34 y 3 0 3 Submit Answer Skip for Now please fast
answer the question please
Please when answering show your full work. Step-by-step process.
Planting trees and preserving green spaces is an example of O A community change you can make that will increase your community's negative environmental impact.
The speed, v, of a wave is inversely proportional to the square root of the depth, d, of the water. When v= 30 then d = 400. Find y when d=25.
To visit his grandmother, Michael takes a motorcycle 3.853.853, point, 85 kilometers and a horse 3.323.323, point, 32 kilometers. In total, the journey takes 50
Do 14-15 please.I’m begging youuu!
Manny is deciding between two packages of yogurt. YoFruit costs $4.48 for 16 ounces. Yummy Yogurt costs $2.64 for 8 ounces. How much more does Yummy Yogurt cost