powergamez35
powergamez35 powergamez35
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

please show work
48 lbs of onions cost $480. How much will 9 lbs cost

Respuesta :

iloveblueandmonkeys iloveblueandmonkeys
  • 03-12-2020

Answer:

90 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

3. How do Buddhist beliefs differ from Hin du? a. Dharma- b. Caste-
How much heat is required to heat 50.0 grams of water from 0° C to 40.0° C, if the specific heat of water is 4.18 J/(g·°C)? a. 200 kJ b 2000 J c. 8360 J d. 836
*50 Points* Please help Don has 95 coins in a jar. They are all 5-cent and 10-cent coins. The total value of the coins is $7. How many of each coin type does do
Q1: Describe the path taken by a water molecule from the soil until it reaches a mesophyll cell of a leaf to be made into sugar.Q2: What are the differences bet
Solve the following :a) (-24) + (-16)b) 38 + (-52) ​
The Florida ________________________ is made up of both a House of Representatives and Senate. There are 160 total legislators.
if tzs 2,500,000 is invested at an interest rate of 9.5%,compounded twice monthly, how long will it take for the investment to reach tzs 7,500,000?​
The cost of 7 scarves is $61.25. What is the unit price?
What would happen to a cell if it underwent all the activities at once? Please help me
Freezing point and boiling point of a substance P is -220 0 c and – 185 0c. A t which of the following range of the temperatures will P exist as liquid state. B