( Please answer) Elevator #1 starts moving upward from a height of 28 feet at a rate of 8 feet per
second. At the same time, elevator #2 starts moving downward from a height of 100
feet at a rate of 10 feet per second. Which two equations form a system that can be solved to find how many seconds (s) it will take for both elevators to reach the same height (h) in feet? A.) H - 8s = 28 B.) h - 10s = 100 C.) 10h - s = 100 D.) 28h + s =8