ashleymastel ashleymastel
  • 17-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jennifer uses a coupon for 20% off her order. is the total was 18$ how much money does she save

Respuesta :

stephanier0048 stephanier0048
  • 17-11-2020

Answer: her new total is $14.40

And she saved $3.60

Step-by-step explanation:

Answer Link
forkspoonknife
forkspoonknife forkspoonknife
  • 17-11-2020

Answer:

$3.60

Step-by-step explanation:

18 x 20% (or 0.20) = 3.60

Answer Link

Otras preguntas

D)) What is 39 x 35??3° x 39 =​
Jane and Kamalesh buy m and n Hari Raya greeting cards respectively at a price ofRMp for each card. These cards will be given to their Muslim friends.(a) Write
of the following choices, which is a function of both plant and animal structures ? A) making food B) stimulating sleep C) removing blood cells D) transpor
Directions: Vocabulary- Match the correct definition with its corresponding word.
A line has a slope of 1 and passes through the point (8, 10). What is its equation inslope-intercept form?​
Question 1) A 6-pack of DVDs costs $10.80. What is the unit price? * 5 points $1.08 $64.08 $64.80 $1.80
1.Which phenomenon is responsible for sending electrically charged particles out into space?prominencessunspotssolar windO solar eclipsesw​
What are the strengths and weaknesses of the UDHR?
Paul has 57 oranges to share with Dwayne and Ashley. The number of oranges Paul gives to Dwayne is 3 more than five times the number of oranges he gives to Ashe
Select all the statements from the "summary checking guidelines" that are true of the summary below. For many years, scientists have tried to understand how the