myfeelingsllll myfeelingsllll
  • 20-05-2020
  • Mathematics
contestada

Question 1) A 6-pack of DVDs costs $10.80. What is the unit price? *
5 points
$1.08
$64.08
$64.80
$1.80

Respuesta :

demetrickebecks12
demetrickebecks12 demetrickebecks12
  • 20-05-2020

Answer:

the answer will might be A yeah I'm sure the answer is A

Answer Link
raeraereece956
raeraereece956 raeraereece956
  • 20-05-2020
ThE answe is A I’m pretty sure
Answer Link

Otras preguntas

The position of how many letters will remain unchanged if the letters of LAMENT arranged in alphabetical ordera. oneb. twoc. threed. none
Solve for [x]. Each figure is a trapezoid
How many activities are involved in the project initiation phase? a) Five b) Three c) Six d) Four
Traditional rice production contributes to global warming because? 1) Rice produces more carbon dioxide than other crop species. 2) Rice fields are flooded whic
( need asap)Reading In the solution of Example 1, suppose a calculator is not available. Would you prefer to find the value of b using tan 28° or cot 28°? Expla
What determines the kind of genes an organism processes
1514.569 to the nearest hundred
What is another term for nonintegrated systems?Options:A. Enterprise systemsB. Islands of informationC. SAP systemsD. ERP systems
Chantal took a survey of 27 participants for a conference that she was hosting and found that 11 of them prefer diet soda. Chantal expects each person that pref
What evaluation questions can be asked for each of the activities in the Tech Club for Teens program?