kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

half of your baseball card collection got wet and was ruined.. you bought 11 cards to replace some that were lost. how many did you begin with if you now have 2
Davies knows that the area of his square-shaped bag is 81 feet^2. what is the length of any side of the bag?
Which items would anthropologists study to learn about the past? ( a.) letters ( b.) coins ( c.) rocks ( d.) bones
what is the property of r*1=r
according to president clinton, a result of the north american free trade agreement (nafta) would be
An Act to provide for an exchange of lands with the Indians residing in any of the states or territories, and for their removal west of the river Mississippi. B
Simplify the following expression. 7/100 divided by 9/16 a. 9/4000 b. 16/225 c. 14 & 1/16 d. 28/225
algebraic expression for four plus twice a number equals six
what is a metaphor? a. a direct comparison between two unlike things b. a phrase that means the same thing as another phrase c. the main idea expressed in a poe
0.07131 to 2 decimal places