renaejames89James
renaejames89James renaejames89James
  • 27-09-2016
  • Mathematics
contestada

At the local grocery store,a 16-ounce bottle of apple juice cost $3.20. What is the cost of the apples juice per ounce

Respuesta :

bruhlol
bruhlol bruhlol
  • 27-09-2016
$0.20 is the answer. You divide $3.20 by 16
Answer Link

Otras preguntas

This map shows the spread of Buddhism. Based on the information in this map, which of the following statements is true? Buddhism started in India and spread no
Shania's test scores in 8 subjects were 88, 91, 85, 74, 69, 72, 80, and 87. Which measure should Shania use to find how much the scores on her tests vary, on av
Please help me ASAP!!! 14 POINTS!!! Will MARK brainliest!!!! ( no options for first image) Second image options!! Blank 1: A) renewable B) nonrenewable C) poll
It is pizza night at the murphy home and everyone has an opinion about what they should get as a topping on the pizza. which choice would best support the murph
3. How can you use the Internet for research and inspiration when working on a creative project? (10 points)
if globotech has 20 million in Revenue today and grows by 10% a year for the next three years what is the revenue after the third year​
Which inequality represents all values of x for which the product below is defined
AC and BD are perpendicular bisectors of each other.Find the perimeter of ABC
2. Two angles have a common vertex but no common side. How can you tell whether the angles are vertical angles?
how many cities could 8 TeV power for a week?