Respuesta :

Answer:

15

Step-by-step explanation:

I just divided the 75 by 5 because if you divide the price of the pens together by the number of pens in the pack you will get the cost of 1 :)

Answer:

Rs.15

Step-by-step explanation:

75÷5=15 u have to divide the rs. 75 with the total number of pens in a set to know the cost of one pen

ACCESS MORE