Respuesta :
Answer and work is shown in the image attached.
please mark me brainliest :)

The solution in the first answer is excellent.
Here's another way to do it:
Force = (mass) x (acceleration)
Force = (4 kg) x (2 m/s²)
Force = 8 Newtons
Distance = (1/2) (a) (T²)
D = (1/2) (2 m/s² ) (7 sec)²
D = 49 meters
Work = (force) x (distance)
Work = (8 N) x (49 m)
Work = 392 Joules yay!