jenkinsmrrsvl jenkinsmrrsvl
  • 20-05-2020
  • Mathematics
contestada

Annie bought 3/4 kg cocoa powder, which cost $12.92 per kg.

Respuesta :

louisgarcia2008
louisgarcia2008 louisgarcia2008
  • 20-05-2020
9.69 because 12.92 dived into 4 equals 3.23 times 3 equals 9.69
Answer Link

Otras preguntas

3555555555 . 355454545
Determine the slope of the line that passes through the given points. give A (9,-10) B(7,-4)
Any one want to be friends that are part of LGBTQ+
II. Think of four important events in your family's history. Write four sentences telling how long ago each event occurred. Use the hace que + preterite tense c
Steve counts up by 4s and Jon counts up by 3s. What is the smallest number that they both say?
3. A mercury lamp emits radiation with a wavelength of 4.36 x 10-7 m. Calculate the frequency of this radiation
find the slope through (12,2) and (6,4)
If anyone needs help with translating spanish let me know!!!
the length and width of two cell phones
Caroline et Sophie sont... a. Franches b. Franche c. Francs d. Franc