jrivera395
jrivera395 jrivera395
  • 28-03-2020
  • Mathematics
contestada

Need help for real plsss

Need help for real plsss class=

Respuesta :

bhuvna789456
bhuvna789456 bhuvna789456
  • 28-03-2020

Rachel could get 8 ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Step 1:

Let Rachel will pay $0.36 per ounce for cheese.

In option A, for 8 oz of cheese, it is $ 2.88.

Step 2:

Here, for 8 oz of cheese

2.88/8 = 0.36 .

Answer Link

Otras preguntas

Which is greater 13.255 or 13.525?
You are making small pizzas. you have 12 cups of flour. each pizza crust requires 3/4 cup of flour. how many pizza crusts can you make?
help fast!!!!! Which is the definition of a communicable disease?   A. A disease that can be spread to a person from another person, an animal, or an object.
What is the general form of the equation of the given circle with center A? A: x2 + y2 + 6x − 24y − 25 = 0 B: x2 + y2 − 6x + 24y + 128 = 0 C: x2 + y2 + 6x – 24y
30% of 50 is what number?
the length of a rectangle is 8' less than 3 times the width. the perimeter is 104. find both dimensions
Help!! I need to do this asap.
5x - 4 = 26 What does x equal?
ASAP I'm doing this for my science fair and I need help
Solve for u. u + 6 = 18 3 12 24 108