Answer:
The answer is: 10 Snickers bars and 20 cans of Coke.
Explanation:
To find out what combination she can buy with her total income ($32.50) we can just multiply the price of each product by its quantity;
(24 x $0.75) + (12 x $1.25) = $33 SHE CAN´T AFFORD TO BUY
(22 x $0.75) + (14 x $1.25) = $34 SHE CAN´T AFFORD TO BUY
(15 x $0.75) + (18 x $1.25) = $33.75 SHE CAN´T AFFORD TO BUY
(10 x $0.75) + (20 x $1.25) = $32.50 SHE CAN AFFORD TO BUY