cedavg9 cedavg9 18-08-2019 Mathematics contestada Ms.Sanchez bought 25 glue sticks and 25 boxes of crayons. Each glue stick cost $1.30 and each box of crayons cost $0.49. How much money did Ms.Sanchez spend on these purchases?