Grover Company has the following data for the production and sale of 2,500 units. Sales price per unit $ 950 per unit Fixed costs: Marketing and administrative $ 625,000 per period Manufacturing overhead $ 300,000 per period Variable costs: Marketing and administrative $ 40 per unit Manufacturing overhead $ 70 per unit Direct labor $ 130 per unit Direct materials $ 250 per unit What is the full cost per unit of making and selling the product?