kmcbee6978 kmcbee6978
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

Bob earns $9 an hour babysitting. One night he earned $47.25 for babysitting. How many hours did he babysit that night?

Respuesta :

Foofoobug
Foofoobug Foofoobug
  • 03-10-2018
47.25/9 = 5.25 hours or 5 1/4 hours
Answer Link

Otras preguntas

create a word problem that has to solve for speed
I need to find the slope of 7,1 and 7,-5
-Using a ruler and what you know about the Golden Ratio, which image has a length-to-width ratio of about 1.618? Show your measurements below.
does this document support the idea expressed in the video that colonists mostly ignored the Proclamation of 1763?
Number 17 pls and thank you Sketch and graph the equation pls
Which of the following best describes the graph shown below? • A. This is not the graph of a function. B. This is the graph of a one-to-one function. C. This is
I am not sure what to put to answers these questions. Can someone please explained to me what am I suppose to answer for the following characteristics on the pi
Find the unit price. Which is the better buy? Explain. Electrical wire: $1.89 for 3 ft. $0.89 for 18 in. (Remember 1 ft. = 12 in.)
Help me solve this hw assignment problem? Just cannot figure out the remainder. As you can see my answer was not right for remainder
I need help understanding how to convert the expressions so they can cancel out in order to achieve the answer