teetee224 teetee224
  • 30-08-2018
  • Mathematics
contestada

Ms.Hernandez boarded her dog at a kennel for 4 days it cost $18.90 per day

Respuesta :

truc2
truc2 truc2
  • 30-08-2018
4 x $18.90 = your answer
Answer Link
LionNads136
LionNads136 LionNads136
  • 30-08-2018

Just do 18.90 times 4 if you're trying to find out how much she paid.

Answer Link

Otras preguntas

The president can pardon — or in other words, _________ — a crime.
how is federalism represented in the formal amendment process?
Sherona is very good at standardized tests and frequently scores very high. she has poor work habits and often turns in her assignments late. teachers overlook
what is 3000 divided by 25 *Brainliest Offered*
I need help with this question pleaseee
An atom of element A has 64 protons. What would the element's atomic number be?
What resources would be scare if women were less active?
Find 127% of 743 and round to the nearest tenth.
Except in extreme cases, the evaluation of success or failure is ________ because time and cost to complete the project are _________. select one: a. subjective
Tommy has a pet monkey every day his monkey eats 4 apples in the morning. The monkey also eats two bananas for every banana that Tommy eats. Write an equation
ACCESS MORE