AriannaBunnyB
AriannaBunnyB AriannaBunnyB
  • 04-04-2018
  • Mathematics
contestada

Help with 44 please and show work

Help with 44 please and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link

Otras preguntas

(04.04 MC) Which of the following substances is released during the light-dependent reactions of photosynthesis? (4 points) Carbon dioxide Oxygen Wat
what is 8 5/9+3 5/6+6 4/9
Find the following expression by multiplying (A+b)^3
if a spacecraft in earth orbit is pushed by a thruster what will happen? a. the space craft will not move because it only works on earth. b. the spacecraft will
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! I CANNOT RETAKE THIS!! What is the exact solution to the equation 10^x = 97
The legislative system is giving powers granted to it by the constitution in
Craig’s school has 4 lessons in the morning lessons 1 starts at 8:35 each lesson is 60 minutes long there is a break between lesson 2 and 3 what time does lesso
PLEASE HELP ASAP! 25 POINTS! Which property or properties did you find most useful in the identification of the mineral samples? Which properties were less usef
A jar contains 150 coins. If it is very likely that you will randomly choose a penny out of the jar, how many pennies could be in the jar?
Solve for x. Show each step of the solution. 4.5(4 − x ) + 36 = 202 − 2.5(3x + 28)