cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

what is 12minus 2 multiply 6 plus 2 divide by 2
name a metal that doesn't conduct electricity
write a system of equations and solvea class of 195 students went on a field trip. They took 7 vehicles,some cars and some buses. find the number of cars and nu
Amy raised £n for charity. Chris raised £18 more then any. The mean amount raised by the two of them is £45. Work out how much money each one of them raised
explain why the motion of a body which is moving with constant speed in a circular path is said to be accelerated ?
write in decimal form fourteen and eighty-Four hundredths
write a system of equations and solvea class of 195 students went on a field trip. They took 7 vehicles,some cars and some buses. find the number of cars and nu
explain why the motion of a body which is moving with constant speed in a circular path is said to be accelerated ?
round to the nearest hundredth 5.6192
what we need to become success