Respuesta :
I believe the answer would be 17,250. Hope this helps!
Answer:
$25,500
Step-by-step explanation:
The profit in January is 1300.
The profit in February is 1300+150 = 1450; for March, 1450+150 = 1600; for April, 1600+150 = 1750; for May, 1750+150 = 1900; for June, 1900+150 = 2050; for July, 2050+150 = 2200; for August, 2200+150 = 2350; for September, 2350+150 = 2500; for October, 2500+150 = 2650; for November, 2650+150 = 2800; for December, 2800+150 = 2950.
Added together, these give a total profit of $25500.