Seudónimo Seudónimo
  • 20-03-2018
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP!!!!!!!!!!!
Which unit rate is the lowest price per ounce?

Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98
Choice B: 13 ounces of raisins for $7.18

Choice A
Choice B
The unit rates are equal.
The unit rates cannot be determined.

Respuesta :

skesh005
skesh005 skesh005
  • 20-03-2018
The correct answer is Choice A I hope it helps :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 20-03-2018
Choice A: 6 ounces of raisins for $2.98
Answer Link

Otras preguntas

why do we know so little about primitive tribes
Which action is an example of us domestic policy?
What number would make the number sentence true? 32/44=x/11
best way to understand word problems in math
Padded cloth gloves can protect your hands from what hazards
What different language do they talk at colombia?
Explain how transcendentalism it's important to the American self in the nineteenth century?
You drive a car that holds 15 gallons of gasoline. Your car uses 0.03 gal per mi. Which equation best represents this information? A. y = 0.03x + 15 B. y = 0.
which statement is not true for the triangle shown below
Javier works in a photo lab and needs to make a reduced copy of a photograph that is 8 inches long. The customer wants the copy to have a length of 4.5 inches.
ACCESS MORE